Natural Live Sound mixed by IKA SALI – 7.5.

Author: naturalsound  //  Category: Nezaradené

________________________________________________________

Ako už každú sobotu Vám naša internetová radioshow NATURAL.LIVE.SOUND prináša exkluzívne mixované sety známych i menej známych DJov, hlavne z prostredia východoslovenskej tanečnej scény. Sety sa nesú primárne v duchu rovných beatov a to vo viacerých štýlov ako house, deep house, techhouse no i progressive trance a podobne, no samozrejme NLS poskytuje priestor aj pre iné žánre elektronickej hudby…

Tento týždeň sme si pre Vás pripravili ozajstnú perličku a to žijúcu legendu, skvelého producenta, DJa a majiteľa hudobnej značky Sajgon Records, ktorý má na konte nejeden kvalitný release na úspešných zahraničných značkách ako sú napríklad NightDriveMusic, Techhead rec., UNT!, Ipologica rec., CosmicPlayrom, atď…atď ….

Samozrejme nejde o nikoho iného ako o IKA SALIho, ktorý nám predstaví svoj momentálny hudobný feeling v podobe 2 hodinového setu v štýle deepu, techhouseu a techna, ktorý samozrejme okorenení svojou najnovšou produkciou, ako aj releasmi svojho labelu Sajgon records, kde špeciálne pre nás a samozrejme pre Vás v premiére odoznejú niektoré ešte len pripravovane počiny tohto vydavateľstva….tak dúfam, že si nás naladíte, aby sme mohli naladiť my Vás….
19.00 Začíname

More info :
Sajgon Records.eu
Ika Sali.tk

FB udalosť pre vás 😉

BIOGRAPHY:

Ika Sali rodným menom Michal Salaganič sa začal venovať elektronickej muzike už okolo 14 roku svojho života, kedy postupne spoznával zvuk živých legiend ako Aphex Twin, FSOL, Plastikman, Orbital, Chemical Brothers, Prodigy, atd. a vďaka ktorým vedel čo bude v jeho živote nasledovať. Vo svojich 15 rokoch (1997) dostal svoj prvý PC a začal sa amatérsky venovať svojej vlastnej produkcii. V tom istom roku si postupne začal kupovať vynily, ktoré po rýchlom spracovaní hladko vsúval originálným spôsobom do setov a tak začal pôsobiť ako DJ, kde spolu s kolegami organizovali lokálne techno parties.
Ika má veľkú slabosť pre viacero štýlov ako deep, techno, minimal, techhouse, ambient, experimental atď., čo sa výrazné odrazilo aj na jeho produkcii, ktorú v roku 2002 začal produkovať profesionálne. Svoje myšlienky začal podávať nielen cez membránu reproduktorov na parkety, ale aj prostredníctvom labelov do sveta. Väčší zlom prišiel v roku 2004, keď si ho všimol americký techno label 773tekno records, kde mu na vynile vyšiel prvý track, remix pre amerického Tima Xaviera a to po pri svetových techno menách ako Mark Verbos, alebo Agent Orange.
Ďalšie hudobné ovocie prišlo koncom roku 2005, kedy mu vyšli ďalšie úspešné albumy a kedy sa tiež stal členom gréckeho techno labelu Techhead records, nemeckého Night Drive Music a dalších, kde výdavá po pri mernách ako Bando, DJ Preach, Marco Lenzi, Cave, Eric Sneo , Balthazar a iní. Momentálne ma Ika na konte viacero releasov na rôznych kvalitných vydavateľstvách ako sú Ipologica records, UNT!, CosmicPlayroom, a samozrejme na svojej značke Sajgon Records
Ikove tracky zaradujú DJi po celom svete, kde za spomenutie stoji určite techno king Kevin Saunderson, ktorý podporil jeho produkciu na svojej oficiálnej kompilácii ako aj oficiálný IBIZA WARMUP release, kde ma tak isto nájdete track z jeho dielne.
Za tých pár rokov hrania si stihol zahrať v každom väčšom meste na Slovensku, ale aj za jeho hranicami. Na týchto parties si zahral po boku svetových mien ako sú Hardcell, Takaaki Itoh, Henrik B, Olga/Jozef, Echoplex, Plus, Miss Sunshine, Ladida, Toky, Dalo, Boss, atď…
Keďže Ika chce do setov zaraďovať hlavne svoju produkciu ako aj iné nevydané alebo neznáme projekty a taktiež sa aj venuje hraniu iných štýlov, jeho jedine východisko bol Final Schratch a kontroler. Štýlovo ho najviac momentálne ovplyvňuje novodobá deep a techno music.
V súčasnosti sa naďalej venuje DJingu a samozrejme hlavne vlastnej produkcii a vlastnej značke Sajgon Records……

One Response to “Natural Live Sound mixed by IKA SALI – 7.5.”

  1. Trixie Says:

    tesim sa jak malaaaa…. :-)))

Prihoď komentár

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Anti-spam image